Pracownia renowacji mebli

Pracownia autorska

Pracownia renowacji mebli to autorski projekt Marka Hebla, mistrza stolarstwa. Sposoby renowacji jakie wypracował przez wiele lat praktyki pozwalają mu na osiągnięcie najlepszych efektów, a na takie właśnie zasługują meble z minionych epok.

Większość prac Pan Marek wykonuje ręcznie, stosując stare, sprawdzone metody. Panuje tu swoista atmosfera. Zapach drewna, politury i unoszący się pył w powietrzu. W pracowni dokonuje się renowacji mebli jak również wykonuje repliki mebli stylowych. Jedne z takich replik Pan Marek miał przyjemność wykonać w 2013 roku do Sali Chorągwianej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Stworzył według projektu ogromny stół z krzesłami, przy którym Prezydent Bronisław Komorowski podpisywał ważne dokumenty.

Pan Marek chętnie podejmuje współpracę z muzeami, wykonując renowację cennych obiektów. Do tej pory kunszt i jakość pracy Pana Marka została doceniona między innymi w Muzeum Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Muzeum w Wieluniu, Ożarowie i Sieradzu. W pracowni Pana Marka nieustająco trwa jakaś praca, co pewien czas spod jego ręki wychodzi mebel, w którego tchnął nowe życie, by mógł pisać nową historię...

Galeria